2014–2015 m.m.

Išvyka į Pivašiūnų amatų centrą

Kelerius metus diegiant Bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių ugdymo karjerai modelį ir teikiant profesinio orientavimo (karjeros) paslaugas, didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokinių karjeros kompetencijų ugdymui mokykloje. Tik nedidelė mokinių dalis galėjo įsivertinti savo gebėjimus ir pasitikrinti savo profesinį pasirinkimą už  mokyklos ribų,  t. y. dalyvaudami profesinio veiklinimo vizituose įmonėse, įstaigose, organizacijose. Profesinis veiklinimas yra viena iš profesinio orientavimo (karjeros) paslaugų sudedamųjų dalių. Jo tikslas – padėti mokiniams aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą. Šiam tikslui pasiekti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras 2014 m. rugsėjo – 2015 m. balandžio mėn. finansuoja profesinio veiklinimo išvykas.

Profesinio veiklinimo organizatorė Janina Kuncienė, kuruojanti Balbieriškio  ir N.Ūtos pagrindines mokyklas bei  ,,Žiburio“ gimnaziją, gruodžio 02 dieną organizavo šių mokyklų mokiniams ir Ugdymo karjerai koordinatoriams išvyką į Pivašiūnų amatų centrą.Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su liaudiškais amatais,grožėjosi jau pagamintais liaudies meistrų darbais iš lino, molio, medžio, šiaudų, siūlų. Matė, kaip pinamos įvairios ,,ragažės“, krepšiai.Susipažino su Kalėdinių žaisliukų iš įvairių buitinių atliekų gamyba. Išvykos kulminacija-dzūkiškų bandų kepimas ir valgymas.Dėkojame organizatoriams už suteiktą galimybę prisiliesti prie tautinio kultūrinio Dzūkijos krašto paveldo, pasimokyti kūrybiškumo ir išradingumo. Daugelis suprato, kad darbščios rankos ir sumanumas yra verslumo pagrindas.

{akgallery}Mokytoja Reda Valančienė