2014–2015 m.m.

Netradicinė integruota muzikos ir matematikos pamoka

Spalio 8 d. 5,6 ir 8 klasių mokinius mokytojai Danutė Petraškienė ir Saulius Kondrotas pakvietė į  netradicinę integruotą muzikos ir matematikos pamoką  ,,Muzikos instrumentų karalius – vargonai“. Pamoka vyko Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje.

Vaikai turėjo galimybę gyvai išgirsti vargonų gaudesį, prisiliesti prie šio didingo instrumento, stebėti ir analizuoti garso išgavimo mechanizmus. Pasiklausius giesmių melodijų ir susipažinus su vargonų griežykla, visiems parūpo, kas yra už dekoratyvinių vamzdžių sienos, iš kur sklinda garsas? Išėję į antrojo bažnyčios aukšto prieangį, mokiniai įsitikino, jog vargonai tikrai yra visų muzikos instrumentų karalius, pranokstantis kitus ne tik tembrų gausumu, garso stiprumu, bet ir dydžiu.

Kokia pamoka be namų darbų skyrimo? Mokiniai, žinodami vargonų klaviatūrų, klavišų, pedalų ir registrų skaičių, namuose turės apskaičiuoti, kiek instrumente sumontuota vamzdžių.

Pamoką baigėme visų atliekama melodinga ir nuoširdžia  bendra giesme.

Dėkojame Prienų dekanato dekanui J. Baliūnui už suteiktą galimybę ugdymo procesą praplėsti už klasės ir mokyklos ribų.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

mokytojas Saulius Kondrotas