2013–2014 m.m.

Dalyvavome ,,Lietuvos gamtininko“ konkurse

Pasibaigus mokinių gebėjimų konkurso ,,Lietuvos gamtininkas“  1-ajam etapui, mūsų mokyklos 7 klasės mokinė Laura Charbakaitė buvo pakviesta dalyvauti antrajame etape. Šio etapo konkursas vyko gegužės 6 dieną Vilniaus universiteto Botanikos sode.

7- 8 klasių grupėje varžėsi 27 mokiniai iš daugelio Lietuvos mokyklų. Per 2 valandas lauke reikėjo atlikti įvairias praktines užduotis. Po jų atlikimo mokiniams vyko edukacinė programa.

Sužinojome, kad Vilniaus universiteto Botanikos sodas yra ne tik didžiausias Lietuvoje (bendras plotas – 199 ha), bet ir turtingiausias augalais (virš 10500 pavadinimų). Įdomu, kad nuo šio sodo įkūrimo 1781m. VU Botanikos sodas net keturis kartus keitė vietą. Nuo 1974 m. jis įsikūrė Kairėnuose  (senoje dvarvietėje su parku). Informacinis centras – buvusiame dvaro malūne, o gamtos muziejus – buvusiose dvaro arklidėse.

Nuostabą kėlė rododendrynas, kuriame auga 134 rododendrų rūšys. Rožyne klesti 120 veislių  rožių, alyvų kolekcijoje sukaupta 200 rūšių alyvų. Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijoje, užimančioje net 8 ha plotą, nuo pavasario iki rudens žydi virš 3000  pavadinimų augalų. Žavėjomės žydinčiais jacintais, laumenėmis, narcizais, tulpėmis, uolaskėlėmis, šilagėlėmis, sniegžydrėmis...

Nuostabą kėlė 1400 rūšių dendrologinė kolekija. Gėrėjomės žydinčiomis japoninėmis magnolijomis, sotvarais, kvapniais rožiniais obelų žiedais. Didžiausią pasigerėjimą teikė gausi šiltnaminių augalų kolekcija. 1000 rūšių augalų čia parvežti iš viso pasaulio. Tai tarsi gamtos sukurtas stebuklas.

Namo grįžome pilni džiugių įspūdžių. Labai džiaugėmės sužinoję tiek daug nuostabių dalykų apie augalus. Esame dėkingi VU Botanikos sodo darbuotojams už įtaigiai ir su meile perteiktas žinias bei padovanotus augalus.

Ona Žvaliauskienė mokyklos biologijos mokytoja