2013–2014 m.m.

Mes „Rašom!“

Vasario 4 dieną Balbieriškio pagrindinės mokyklos 5-10 mokiniai dalyvavo nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom!“ Konkurse savo jėgas nusprendė išbandyti 21 mokinys ir 1 mokytoja. Visus dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Stasys Valančius, kuris mokiniams linkėjo visada rašyti tik lietuviškai ir stengtis nevartoti jaunimo tarpe labai populiarių trumpinių - ,,nz“, ,,kv“, ,,snd“.

Dailyraščio konkursas vyksta dviem etapais: I nuotolinis etapas vyksta mokyklose, darbai atitinkantys reikalavimus yra siunčiami  organizatoriams, II etapas – dailyraščio konkurso vertinimo komisija atrenka po 10 geriausių kiekvienos dalyvių grupės darbų. Atrinktų darbų autoriai 2014 m. kovo 7 d. turi galimybę dalyvauti Dailyraščio konkurso finale, kuris vyks 2014 m. kovo 7 d.

Dailyraščio konkurse gali dalyvauti moksleiviai nuo 3 klasės ir suaugusieji. Skiriamos trys konkurso dalyvių grupės: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji. Kiekvienai grupei skiriamas skirtingas tekstas. Dailyraščio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Dailiojo rašto darbas rašomas ranka, rašytinėmis raidėmis rašaliniu parkeriu mėlynu rašalu. Korektūros priemonėmis (juostelėmis, pieštukais, tepikliais ir pan.) naudotis negalima. Dailyraščio konkurso vertinimo komisija, vertindama dailiojo rašto darbus, atsižvelgia į: teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką, atidumą ir kalbos taisyklingumą (darbas su klaidomis ar neatitinkantis pateikto rašyti teksto raiškos nebus vertinamas). Neatitinkantys kriterijų darbai nevertinami. Komisija savo nuožiūra išrenka originaliausią darbą. Kiekvienas konkurso dalyvis pateikia tik vieną dailiojo rašto darbą.

Visi Dailyraščio konkurso finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ ir saldumynais. Kiekvienos grupės nugalėtojas ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti laivų kompanijos „Tallink” kruizine kelione Ryga–Stokholmas–Ryga 1–4 asmenims. Į Rygą nugalėtojus su draugais nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. {akgallery}

Dėkojame visiems konkurso dalyviams ir su nekantrumu laukiame vasario 21 dienos - bus paskelbti I etapo rezultatai.

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Šalčiūtė