2013–2014 m.m.

Du konkursai – dvi galimybės išbandyti save

Sausio 29 dieną Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Prienų rajono mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Šventė prasidėjo Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos dramos būrelio mokinių paruošta menine kompozicija – K. Donelaičio poemos ,,Metai“ ištrauka. Visus susirinkusius pasveikino Prienų mero patarėjas Raimundas Markūnas, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro vadovas Rimantas Šiugždinis, Prienų r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Prienų švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė bei bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė. Svečiai visiems dalyviams palinkėjo sėkmės, nusiteikimo, susikaupimo ir drąsos.

Meninio skaitymo konkursą vedė du Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos mokiniai. Į šį konkursą susirinko nemažas miesto ir rajono mokyklų skaitovų būrys. Visi dalyviai prieš prasidedant konkursui turėjo išsitraukti savo eilės numerį, pagal kurį jie pasirodydavo komisijai bei visiems smalsiems žiūrovams. Pagal amžiaus grupes dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: 5-8 klasės (16 dalyvių), 9-12 klasės (10 dalyvių). Mūsų mokyklai šiame konkurse atstovavo 7 klasės mokinė Eglė Zujūtė. Eglė deklamavo ištrauką iš Justino Marcinkevičiaus poemos ,,Donelaitis“.

Konkurso komisijos pirmininkė Doloresa Kazragytė, nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė, apdovanodama mokinius, palinkėjo visiems skaitovams būti laisvesniems, visada stengtis pakilti kuo aukščiau, nes žodis mus išlaisvina ir padeda išgirsti daug daugiau.

Minint Pasaulinę pašto dieną (spalio 9 d.) Lietuvos paštas tradiciškai skelbia Tarptautinio epistolinio rašinio konkurso temą. Šiemet konkurso organizatoriai viso pasaulio vaikus kvietė rašyti laiškus tema „Parašyk laišką, kokią įtaką mūsų gyvenimui daro muzika“.

Epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmasis – nacionalinis etapas –  organizuojamas Lietuvos mokyklose. Iš nacionaliniam etapui atsiųstų rašinių speciali komisija išrenka 6 geriausius rašinius ir skiria 4 paskatinamuosius prizus.  Pirmosios vietos laimėtojo laiškas verčiamas į prancūzų kalbą ir išsiunčiamas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kuris atlieka tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame etape.

,,Parašyk laišką, kokią įtaką mūsų gyvenimui daro muzika“, – tokia buvo šių metų 43–ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurso tema. Šiame konkurse taip pat nusprendė dalyvauti Eglė Zujūtė. Kadangi mokinė jau antrus metus pati lanko muzikos mokyklą, ši tema jai buvo ypač aktuali ir įdomi. Anot Eglės, paaugliai neįsivaizduoja savo kasdienybės be muzikos, ji visur: namie, mokykloje, sporto salėje…

Jau antrus metus iš eilės šio konkurso vertinimo komisija nusprendė, kad E. Zujūtės  laiškas ,,Debesėliui“ vertas siųsti į Vilnių. Džiaugiamės, kad mokinė išbando save įvairiuose konkursuose ir taip save realizuoja. {akgallery}

Mokytoja Rita Šalčiūtė