2013–2014 m.m.

,,Mano metus skaičiuos kūryba“

Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus Lietuvoje paskelbė K.Donelaičio metais. Jis gyveno 1714 – 1780 m. Tai buvo Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas. Mes, ketvirtos klasės mokiniai, su mokytoja Aldona nuvykome į  Balbieriškio seniūnijos biblioteką, kurioje vyko lietuvių kalbos pamoka skirta Kristijono Donelaičio 300 –jų  gimimo metinių  jubiliejui paminėti. Bibliotekininkė Edita  plačiau supažindino su biografija ir kūryba, su kūriniais, kuriuos parašė vaikams. Apžiūrėjome parodą ,,Mano metus skaičiuos kūryba“.

Vyko garsinis pasakėčių skaitymas. Visiems labai patiko ,, Lapės ir gandro čėsnis“, ,, Ąžuols gyrpelnys“, ,, Vilks provininks“, ,,Mes vyžoti būrai“ . Dirbome ir su žodynais, kad galėtume išsiaiškinti daugumos žodžių reikšmę. Sudomino šie kūriniai, todėl nutarėme garsinius skaitymus pratęsti kitose pamokose ir popamokinėje veikloje.

4 klasės mokinė Silvija