2013–2014 m.m.

Geriau kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti

Mokykloje paminėję Laisvės kovų dalyvių atminimą, sekančią dieną išvykome į Vilnių . Norėjome pamatyti vietas, kuriose žuvo  Didvyriai, kad mes gyventume laisvoje Lietuvoje. Aplankėme Vilniaus TV bokštą, kuris  mena kruvinus 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius.  Pagerbėme kovotojų žuvimo vietas, kuriose  pastatyti nedideli granito obeliskai. Pirmajame TV bokšto aukšte su siaubu stebėjome atnaujintą ekspozicija Sausio 13-osios aukoms atminti.

TV bokštas - aukščiausias šalies statinys, pakilome į 20 aukštą, į ,, Paukščių taką“ – vienintelę Lietuvoje tokiame aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę. Grindys apsisuka 360 laipsnių per 55 minutes. Matėme Vilnių ir jo apylinkes 50 km spinduliu. Nuostabu!

Įkopėme į Gedimino pilies kalną. Pilies ekspozicija supažindino  su Vilniaus pilių rekonstrukciniais  maketais, ginkluote, ikonografine senojo Vilniaus medžiaga. Buvo gera pastovėti ir pasižvalgyti bokšto viršuje įrengtoje apžvalgos aikštelėje, kurioje plazda mūsų trispalvė ir nuo kurios matyti nuostabūs Vilniaus krašto vaizdai. Kaustė džiaugsmas ir baimė, kai nuo Gedimino kalno viršūnės iki papėdės galėjome nusileisti keltuvu. 71 metro ilgio trasą keltuvas žemyn įveikia  per 35 sekundes. Pro keltuvo langus matyti gražus miesto vaizdas ir Neries upė.

Ši ekskursija padėjo pagilinti istorines žinias ir praplėsti pažinimo kompetenciją.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

4 klasės mokytoja Aldona Krilavičienė