2013–2014 m.m.

Meninio skaitymo konkursą skyrėme poetui Kristijonui Donelaičiui

2014- ieji metai paskelbti Kristijono Donelaičio metais - sausio 1 - ąją dieną sukanka 300 metų nuo Didžiojo Poeto gimimo. Ta proga lapkričio 28 dieną mūsų mokykloje vykęs 5-10 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso antrasis etapas ir buvo skirtas Kristijonui Donelaičiui. Jame dalyvavo Ignė Kukankaitė, Mantas Banevičius, Vakaris Juodžiukynas, Laura Charbakaitė, Andrius Deimantavičius, Kęstutis Mieliauskas, Mantvydas Kurapka, Eglė Zujūtė, Rytė Juodžiukynaitė, Povilas Raguckas, Toma Juodinskaitė. Mokinius konkursui ruošė mokytojos Irena Liutkevičienė, Rita Šalčiūtė, Janina Grigutienė.

Po mokytojos Janinos Grigutienės įžanginio žodžio 7 klasės mokinė Paulina Makselytė vaizdžiai supažindino visus su poeto gyvenimo ir kūrybos faktais. Po jų įtaigų meninį žodį perteikė skaitovai, kuriuos pristatė Ignė Kukankaitė. Klausėmės ištraukų iš Kristijono Donelaičio poemos "Metai", Salomėjos Nėries, Aleksio Churgino, Pauliaus Drevinio, Justino Marcinkevičiaus, Gendručio Morkūno bei Martyno Vainilaičio tekstų. Dauguma iš jų buvo skirti Didžiajam Poetui.

Kol komisija rinko geriausius skaitovus, mokytoja Rita Šalčiūtė pademonstravo naujausią filmuotą medžiagą apie K. Donelaitį, pabrėžė, kuo aktuali poeto kūryba šiandien.  Mokytoja Irena Liutkevičienė prisiminė, kaip Tolminkiemyje lankėsi dar prie neatstatytos bažnyčios griuvėsių, o mokytoja Janina Grigutienė Lazdynėlių kaime - poeto tėviškėje - ravėjo ąžuolyną.

Mokyklos direktorius Stasys Valančius pasidžiaugė, kad komisijai buvo sunku išrinkti geriausius, kad mokiniai geba perduoti poetinį žodį, ir Garbės raštais apdovanojo nugalėtojus. 1-ąją vietą užėmė 7 klasės mokinė Eglė Zujūtė, kuri vyks į rajoninį konkursą. Antroji vieta atiteko devintokui Andriui Deimantavičiui, trečioji - aštuntokei Ignei Kukankaitei. Visiems mokiniams, dalyvavusiems konkurse, direktorius įteikė padėkas.

Džiaugiamės, kad prisiminėme Kristijoną Donelaitį, kuris savo gyvenimu ir kūryba gynė tikrąsias vertybes. Prisiminėme poetą, kuris apie save pasakė: "Aš garbingai nešioju žilus plaukus ir galiu prieš nieką pasaulyje nesigėdyti".

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

mokytoja Janina Grigutienė