2012–2013 m.m.

Mokyklos mokytojai stebėjo premjerą,,Tamsta mokytojas“

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena. Šventė minima nuo 1962 metų. Žodis „teatras“ kilo iš graikų kalbos: „theatron“ – vieta, skirta vaidybai.Mokykla taip pat labai panaši į teatrą.Čia kiekvieną dieną,kiekvienoje klasėje, be generalinės repeticijos vyksta vis kita premjera.Gal būt todėl Alytaus miesto teatro artistai ,minėdami tarptautinę teatro dieną, pedagogų bendruomenę pakvietė į premjerą ,,Tamsta mokytojas“.

Spektaklyje pagal Franko McCourto romaną „Tamsta mokytojas“ pasakojama apie mokytojo kasdienybę Niujorko mokykloje. Čia gyvenimas neramus, triukšmingas ir nenuspėjamas. Klasėje bent kartą per dieną gali išgirsti: „Pone McCourtai, pone McCourtai, papasakokite mums apie Airiją, papasakokite apie tai, kaip jūs mylėjote, su kuo draugavote…” Klasėje svaidomasi sumuštiniais ir užgauliomis frazėmis, čia skleidžiasi mokinių ir mokytojų mažosios dramos. Pasak autoriaus, „mažai kas supranta, kaip sunku kasdien eiti į pilną paauglių klasę. Su įvairiomis panašiomis situacijomis mokykloje tenka susidurti ir Lietuvos mokytojams. {akgallery}

Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai dažni svečiai Alytaus miesto teatro spektakliuose.Ypač džiugu,kad aktorių tarpe turime ir savo buvusią mokinę Rasą Grigutytę, kurią visada malonu matyti ne tik scenoje,bet ir kaip viešnią įvairių mokyklos švenčių metu. Mokyklos mokytojai , stebėję spektaklį,dar kartą galėjo pažvelgti į save  iš šalies,dar kartą pajusti,koks nelengvas,tačiau labai prasmingas pedagogo kelias...

Mokytoja Reda Valančienė