2012–2013 m.m.

Karjera – likimas, pastangos ar sėkmė?

Mokykloje lankėsi Inga Abramavičienė – Prienų rajono Karjeros konsultantė. Ji konsultavo 5-10 klasių mokinius, ką reikia žinoti, kad rastum savo vietą gyvenime.

Pirmas pokalbio sienojas – NORIU. Gerai, kai žmogus nuo vaikystės žino, ko nori. O jei nežino? Tada galima pasvajoti. Svajonės tikrai privers pagalvoti apie rūpimas  vertybes.

Pagrindinis, pamatinis sienojas – GALIU. Oo, jei mes visada sugebėtume pasverti savo galimybes… Kaip objektyviai reikia įvertinti save, kad profesija būtų miela širdžiai, negniuždytų žmogaus, leistų džiaugtis savo darbo rezultatais?

Ir visai negailestingas, neromantiškas sienojas – REIKIA. Jaunam žmogui, deja, tenka atsakyti ir į tokius klausimus:

Ar kam nors reikalinga tai, kuo aš noriu būti?

Ar aš gausiu darbą?

Ar aš uždirbsiu tiek, kad galėčiau savarankiškai gyventi?

Surentus tokį 3 sienojų rūmą, galima nuspręsti, kuo aš galiu būti gyvenime.

Psichologė nuramino daug svajojančius. Pasirodo, tai nėra blogai. Reikia turėti daug norų, nes kiekvienas žmogus įgyvendina tik 50 procentų savo svajonių.

Pokalbio pabaigoje nusprendėme, kad reikia žinoti, ko noriu, gebėti atsirinkti, ko reikia, o svarbiausia – nuolat ugdyti save. Tada karjerą lems ne atsitiktinumas, o pastangos, kurios atneš sėkmę. Pastangos, atnešančios sėkmę, gal ir yra likimas.{akgallery}

direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Irena Liutkevičienė