2012–2013 m.m.

Užgavėnių linksmybės mokykloje

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame buvo išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių. Etnografai spėja, kad, prieš įvedant krikščionybę, jos būdavo švenčiamos kovo mėnesio viduryje – pavasario metu. Kai bažnyčia įvedė septynių dienų pasninką – gavėnią, draudžiančią pasilinksminimus, Užgavėnes imta švęsti prieš ją. Užgavėnės švenčiamos visada antradienį, gavėnios išvakarėse, 46 d. Prieš Velykas.

Todėl ši diena mūsų mokykloje ir buvo paskirta prisiminti ir praktiškai įprasminti Užgavėnių tradicijas. Užgavėnių linksmybės prasidėjo įvadine dalimi, kurios metu mokytoja Reda supažindino su pagrindiniais veikėjais, tradicijomis ir papročiais. Po to sekė įvairūs sportiniai žaidimai, kuriuose rungėsi Lašininio ir Kanapinio komandas atstovaujantys dalyviai. Mokytojui Rymantui teko nelengvas uždavinys išaiškinti nugalėtojus, nes kovos buvo gana įnirtingos - laimėdavo tai lašininiai tai kanapiniai. Šiek tiek nuvargus, atėjo metas ir pilvui malonumą suteikti. Kiekviena klasė skaičiavo savo paruoštų Užgavėnių produktų kalorijas, piešė plakatus ir šmaikščiai juos pristatė susirinkusiems. Kai pilvai buvo pasotinti ir nustojo groti maršus, atėjo metas liaudiškiems žaidimams ir rateliams. Mokytojo Sauliaus vadovaujami, pavaduotojų Irenos ir Gražinos bei technologijų mokytojo Alvydo padedami, visi smagiai trepsėjome bendrame ratelyje. Na o kai salėje suskambėjo akordeono muzika, supratome, kad kultūros ir laisvalaikio centro muzikantai kviečia visus į lauką prie Užgavėnių laužo. Kanapinis drąsiai paėmė valdžią į savo rankas, nugalėjo Lašininį ir džiugiai pranešė, kad netrukus ateis pavasaris...

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda Valančienė