2012–2013 m.m.

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ mūsų mokykloje

Šiemet Lietuva mini 22-ąsias  tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva jau šeštus metus rengiama visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ skirta prisiminti ir visuotinai paminėti 1991 metų sausio įvykius. 2013 metų  sausio 11 dieną, 8.00 val, ir mūsų mokykloje dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa ir uždegtos atminties žvakutės – gyvybės, šviesos, atminties ir vilties simbolis – žuvusiems už Lietuvos Laisvę.

Po to visi Balbieriškio pagrindinės mokyklos ir Alytaus PRC M.J.Krupavičiaus verslo skyriaus mokiniai, mokytojai, tėveliai bei miestelio bendruomenės atstovai susirinko į mokyklos aktų  salę. Salėje dailės būrelio  nariai ir mokytoja O.Žvirblienė parengė piešinių  parodą, socialinė pedagogė A.Marcinkevičienė -  stendą žuvusiųjų atminimui. Istorijos mokytojas V.R.Sidaravičius visiems susirinkusiems vaizdžiai priminė tuos lemtinguosius Sausio 13-osios įvykius. Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų. Sausio 13-ąją Lietuva prisimena ir pagerbia atminimą tų, kurie ant laisvės aukuro sudėjo savo gyvybes: Loretą Asanavičiūtę, Virginijų Druskį, Darių Gerbutavičių, Rolandą Jankauską, Rimantą Juknevičių, Alvydą Kanapinską, Algimantą Petrą Kavoliuką, Vytautą Koncevičių, Vidą Maciulevičių, Titą Masiulį, Alvydą Matulką, Apolinarą Povilaitį, Igną Šimulionį, Vytautą Vaitkų.Renginyje dalyvavo ir prisiminimais dalijosi Balbieriškio seniūnas A.Tomkevičius, kuris tais lemtingaisiais 1991 metais kartu su grupe kurso draugų budėjo prie Kauno Sitkūnų retransliacijos bokšto Dainavo Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro atlikėjai, kurių atliekami kūriniai ne tik paįvairino renginį,bet ir padėjo sukurti renginio dvasią atitinkančią  atmosferą.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda Valančienė