2012–2013 m.m.

Praeities puslapius atvertus

Rugpjūčio 19–29 d. YadVasheme – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje, vyko seminaras Lietuvos mokytojų ir švietimo darbuotojų grupei.

Per vienuolika seminaro dienų Lietuvos mokytojai klausėsi profesionalių lektorių paskaitų apie Europos žydų gyvenimą iki karo ir tragišką Holokausto laikotarpį, susitiko su Lietuvos ambasadoriumi  Izraelyje Dariumi Degučiu,Holokausto liudininku, litvaku iš Kauno – ZviKatzu, Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktoriumi, nacių medžiotoju vadinamu EfraimuZuroffu ir daugeliu kitų,susipažino su YadVashemo memorialinio muziejaus ekspozicija. Apie tragišką Lietuvos žydų naikinimo pradžią Kaune, 1941 m. birželio pabaigoje, kalbėjo Karo paveldo centro direktorius Vladimiras Orlovas, pranešimus apie atliekamą veiklą Holokausto tematika įvairiose Lietuvos mokyklose skaitė mokytojai:

·  Vitas Rymantas Sidaravičius – Prienų raj. Balbieriškio pagrindinė mokykla„Integruotos istorijos pamokos Holokausto tema“;

·  Giedrė Krivickienė –Radviliškio Vaižganto progimnazija (TUC mokykla) „ Drugelių projektas 2012“;

·  Vaida Blistrubienė –Plungės raj. Platelių meno mokykla„Holokausto tema piešiniuose“;

·  Leskauskienė Daiva –Klaipėdos Žemynos gimnazija (TUC mokykla)“ Rugsėjo 23d. paminėjimai mūsų mokykloje;

Šiais metais į seminarą Izraelyje vykusi mokytojų grupė buvo jau dešimtoji. Įgyvendinant bendradarbiavimo sutartį tarp Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  ir YadVashemo – tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos seminarai Lietuvos švietimo darbuotojamsvyksta nuo 2003 metų. {akgallery}

Seminaro dalyvis Vitas Rymantas Sidaravičius