2011–2012 m.m.

„Mes – šiaurės žmonės“

Šiais mūsų krašto poeto Juozo Marcinkevičiaus žodžiais prasidėjo literatūros pamoka 6-10 klasių mokiniams poeto tėviškėje, Balbieriškyje. Kiekvienas poeto vaikystės bruožas, kiekvienas kūrybos faktas tokioje aplinkoje skamba kitaip: daug įtikinamiau, daug tikriau. Todėl ir darbas grupėse ieškant poeto eilėraščio rakto neprailgo, patys mokiniai nustebo, kiek daug svarbaus visiems galima įžvelgti eilėraštyje.

Antroji šios dienos veiklos dalis vyko miestelio parke. Ieškojome istorijos atgarsių, įvertinome parko atnaujinimo darbus. Išvada – laikai keičiasi, žmonės keičiasi, aplinka taip pat keičiasi.

Balbieriškio apylinkėse yra kapinių, kurias žino ne visi. Daug mūsų mokinių žino, kur yra žydų kapinės, bet mažai kas yra pastebėjęs vokiečių amžino poilsio vietą. Lankydamiesi šiose vietose, pamatėme, kaip yra rašoma ant žydų paminklų, kokie iškalti akmenyje jų tautai būdingi ženklai. Pabuvojome vokiečių kapinėse, iš kurių gerai matyti miestelis, nors pačios kapinaitės apie save primena tik keliais nedideliais paminklėliais žolėje.

Šios dienos meniniam, pažintiniam, socialiniam mokinių ugdymui(si) vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Liutkevičienė, lietuvių kalbos mokytoja Janina Grigutienė, istorijos – kūno kultūros mokytojas Rymantas Sidaravičius.{akgallery}