2011–2012 m.m.

Pilietiškumo pamoka ,,Atmintis gyva, nes liudija”

1991 m. sausio 13 d. viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis susitelkusi pilietinė visuomenę apgynė valstybės nepriklausomybę. Tačiau tada sprendėsi ne tik Lietuvos likimas: nuo to priklausė visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis.Todėl Sausio 13-oji Balbieriškio pagrindinėje mokykloje buvo skirta Laisvės gynėjams atminti.

Mūsų mokykla jau penktą kartą prisijungė prie tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir projekto „Drąsinkime ateitį“ iniciatyva organizuojamos akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą ryte buvo užgesinta šviesa ir visuose languose dešimčiai minučių uždegtos atminimo žvakutės, o devintą valandą mūsų mokyklos ir Alytaus profesinio rengimo centro M.Krupavičiaus skyriaus mokiniai, mokytojai ir svečiai rinkosi į aktų salę, kurioje tylos minute pagerbėme žuvusiuosius, susikibę už rankų giedojome Lietuvos himną. Istorijos mokytojas V.R.Sidaravičius pravedė įdomią istorijos ir pilietiškumo ugdymo pamoką. Balbieriškio laisvalaikio ir kultūros centro darbuotojai visiems susirinkusiems dovanojo jautrią poezijos ir dainų kompoziciją.Tikimės, kad tokie renginiai ir akcijos ne tik primena mūsų tautos istoriją, bet ir skatina mokinius kitaip pažvelgti į Laivės gynėjų dieną bei įvertinti didžiausią įmanomą auką - gyvybę.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda Valančienė