2011–2012 m.m.

,,Zipis ir jo draugai‘‘ jau pas mus!

Šiais mokslo metais 16 mūsų mokyklos priešmokyklinukų dalyvauja tarptautinėje vaikų socialinių įgūdžių programoje ,,Zipio draugai‘‘, kuri skirta 5-7 metų vaikų ugdymui. Bendraujant  su tėveliais ir vaikais paaiškėjo, kad dauguma auklėtinių neturi įgūdžių išsakyti jausmus bei prašyti pagalbos. Programa ,,Zipio draugai‘‘, kurią inicijuoja VŠĮ ,,Vaiko labui‘‘sukurta vaikų psichinės sveikatos stiprinimui. Bet pirmiausia teko mokytis mokytojai - lankyti įvadinius programos ,,Zipio draugai‘‘ seminarus, susipažinti  su metodine medžiaga.

Dalyvaudami programoje vaikai siekia labiau pasitikėti savimi, susidraugauti, prisitaikyti prie kintančių aplinkybių- įveikti konkrečius sunkumus, taikant auksinę taisyklę,, Gera išeitis yra ta, kuri padeda pasijusti geriau ir nekenkia aplinkiniams‘‘.

Mūsų, priešmokyklinio ugdymo grupės kampelyje visiems mokslo metams įsikūrė tėvelių rankomis pagamintas vabaliukas Zipis su draugais. Jie  dovanos net 24 draugystės valandėles, kuriose,viliuosi, mano auklėtiniai bendradarbiaudami  išmoks būdų pasijusti laimingesniais.

Na, o 1 - 4 klasių mokiniai drauge su socialine pedagoge Asta Marcinkevičiene dalyvauja ankstyvosios prevencijos ir vaikų socialinių įgūdžių ugdymo programoje,,Įveikiame kartu‘‘.

Priešmokyklinio  ugdymo grupės  pedagogė

Gražina Antanavičienė