2011–2012 m.m.

MYKOLO KRUPAVIČIAUS 126–ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS

Šių metų spalio 2 dieną po Šv.Mišių Balbieriškio parapijos bažnyčioje buvo paminėtos buvusio žymaus politiko, pirmojo žemės ūkio ministro, krikščionių demokratų partijos įkūrėjo prelato Mykolo  Krupavičiaus 126-osios gimimo metinės.  Mokyklos istorijos mokytojas V.R.Sidaravičius supažindino gausiai susirinkusią miestelio bendruomenę su žymaus politiko Mykolo Krupavičiaus veikla ir žymiausiais gyvenimo momentais.{akgallery}

Prelatas gimė Balbieriškyje 1885 metų spalio 1 dieną buvusio dvaro oficinos pastate (dabar -  Pirminis sveikatos priežiūros centras), čia prabėgo jo vaikystė. Bendruomenė buvo supažindinta su visa tolimesne Mykolo Krupavičiaus veikla tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, su jo nuolatiniu siekiu išsaugoti lietuviškumą ir nuolatine kova už Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos jaunuomenės ugdymą, ryškiausius 1922 metų žemės ūkio reformos momentus. Dirbdamas žemės ūkio ministru ir vykdydamas žemės ūkio reformą, Mykolas Krupavičius įsakymu pavedė mokytojų katalikių draugijai įsteigti Balbieriškio mergaičių žemesniąją žemės ūkio mokyklą. Ta žinia buvo išspausdinta laikraštyje „Tėvynės sargas“ 1926 metų rugpjūčio 27 dienos numeryje. Mokykla pradėjo veikti 1926 metų spalio 1 dieną buvusioje dvaro oficinoje. Renginio metu buvo pristatyta vaizdinė medžiaga, koncertavo Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro vokalinis ansamblis. J.M.Krupavičius vienas iš žymiausių veikėjų gimusių Balbieriškyje, todėl balbieriškio kraštiečių klubas jaučia pareigą kiekvienais metais paminėti šio garbaus žemiečio gimtadienį, prisiminti jo nelengvą kelią puoselėjant meilę Tėvynei Lietuvai.

Mokytoja Reda Valančienė