2010–2011 m.m.

Netradicinė pamoka minint Lietuvos kariuomenės dieną

Nuo 1918 metų lapkričio 23-ioji laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena. Prieš 92 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Šiais metais minint 92-ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines įvairiose Lietuvos vietose vyksta daugybė įvairių renginių, todėl ir mūsų mokyklos istorijos mokytojas V.R.Sidaravičius lapkričio 24 d. visus 5-10 klasių mokinius ir mokytojus pakvietė į atvirą netradicinę istorijos pamoką skirtą Lietuvos kariuomenės dienai. Pamokos metu mokytojas atkreipė visų susirinkusių dėmesį į Lietuvos kariuomenės reikšmę svarbiausiuose Lietuvos istorijos įvykiuose, ypač pažymėjo jaunosios kartos prasmę ugdant Lietuvos piliečius. Tik susitelkę visi drauge – mokiniai, vadovai, visuomenės v eikėjai pasieksime laukiamų rezultatų. O kad nuskambėję žodžiai neliktų tik gražiais žodžiais, pamokoje dalyvavo svečiai - Alytaus A. Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės vadas Adolfas Barysas, ryšių su visuomene skyriaus viršininkas A.Rybelis, jaunųjų šaulių būrių vadai - B.Vinikaitytė ir M.Melenkevičius. Svečiai supažindino su Šaulių sąjungos veikla, uždaviniais ir siekiais. Jaunųjų šaulių būrių vadai pristatė artimiausius renginius ir pakvietė mokinius aktyviai įsijungti į jaunųjų šaulių veiklą, nes šaulių sąjunga vienija apie 10 tūkstančių bendraminčių, o uniforma ne tik puošia, bet ir suteikia energijos bei skatina pasitempti.

Ačiū, mokytojui ir svečiams už įdomią ir informatyvią istorijos pamoką.

Mokytoja Reda Valančienė {akgallery}