2010–2011 m.m.

Lankėmės Vaškinių figūrų muziejuje Vilniuje

Šių metų gegužės 13 d. grupė 8-10 klasių mokinių lydimi mokytojos Redos Valančienės ir socialinės pedagogės Astos Marcinkevičienės surengėme pažintinę išvyką į Vilnių.

Sostinę jau pažįstame, tačiau kiekvieno apsilankymo metu stengiamės atrasti ką nors naujo. Šį kartą maloni staigmena buvo apsilankymas Vaškinių figūrų muziejuje. Daugelis mokinių pirmą kartą pamatė natūralaus dydžio realių istorijos, meno ir kino veikėjų figūras. Galėjo nusifotografuoti prie populiariausių fantastinių filmų veikėjų.Galerija įkurta 2009 m. rugpjūtį. Pasaulyje yra apie 20 vaškinių figūrų galerijų, Baltijos šalyse ji – pirmoji. Galerija įsikūrusi pirmame namo aukšte ir rūsyje, 150 kv. metrų plote. Eksponuojama apie 70 natūralaus dydžio skulptūrų – filmų herojų, politikos veikėjų, atlikėjų, aktorių, sportininkų. Pro šalį gatve maldininkai ir turistai eina į Aušros Vartus, tad ekspozicijos pradžioje išdėstytos religinės tematikos skulptūros: Jėzus ir apaštalai pagal Leonardo Da Vinčio „Paskutinę vakarienę“, popiežius Jonas Paulius II, Jėzaus Kristaus nuėmimas nuo kryžiaus. Skulptūros pagamintos Sankt Peterburge, jų gamyba trunka nuo pusmečio iki metų, o kaina siekia nuo 30 iki 50 tūkstančių litų.

Galerijoje vedamos edukacinės pamokos.Galima rinktis iš penkių temų. Mes išklausėme gana įdomią ir išsamią pamoką „Kinematografijos meno istorija (XXa. I pusė)“. Rekomenduojame visiems dar nebuvusiems būtinai apsilankyti šiame muziejuje.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda