2010–2011 m.m.

Vertimų ir iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis" skaičiuoja jau devintus metus

Išmokime bent vieną tarptautinės vartosenos ir kaimyninių tautų kalbą!

Tokia yra UNESCO paskelbta perspektyva, kuri sukviečia visų respublikos miestų bei rajonų moksleivius dalyvauti vertimų konkurse. Todėl jau antri metai ir mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvauja šiame konkurse. Šiemet devyniolika 5-9 klasių mokinių beveik tris valandas vertė grožinės literatūros tekstus iš anglų ir rusų kalbų. Šis konkursas teikia galimybę praktiškai pritaikyti turimas žinias – tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų.

Šiuo metu, kai esame Europos bendruomenės nariai, ypač svarbi vieta tenka kalbai kaip bendravimo priemonei, kaip tautos identifikavimo ir kultūros raiškai. Tai tikras jaunųjų filologų, kalbos, kultūros ir meno puoselėtojų sąjūdis. Visi darbeliai iškeliavo į Vilnių, kur juos atidžiai skaitys ir vertins kompetentingi vertintojai, o mes su nekantrumu lauksime rudens, nes tik tada bus paskelbti ir apdovanoti geriausių vertimų autoriai.

Rusų kalbos mokytoja Reda Valančienė