2009–2010 m.m.

Šv.Valentino diena

Vasario 12 d. 8 kl. mokiniai, padedami auklėtojos O. Žvirblienės ir muzikos mokytojo S.Kondroto, visus pakvietė į mokyklos aktų salę, paminėti šv. Valentino dieną. Kiekviena klasė pristatė namų darbus, kuriuos ruošė pagal burtų keliu ištrauktas užduotis. Skambant nuotaikingai muzikai, mokiniai buvo kviečiami dalyvauti įvairiose rungtyse.

Renginio vedėjai visiems priminė šios šventės istorinius faktus.

Manoma, kad šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno IIIa. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įstatymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas jaunus žmones sutuokdavo slapčia. Klaudijus II suėmė vyskupą ir uždarė kalėjiman, kur vasario 14 d. Valentinas nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Šventės akimirkos fotogalerijoje