Informacija tėvams

Utėlėtumas (pedikuliozė) - priminimas tėvams

Prasidėjo nauji mokslo metai, vaikai sugrįžo į klases, darželių grupes, tad vėl tenka naujai prisiminti senas problemas. Viena jų – pedikuliozė. Nepaisant tobulėjančių gydymo būdų bei prevencijos, užkrėstumas galvinėmis utėlėmis yra gan stabilus. Siekiant išvengti pedikuliozės reikėtų vystyti aktyvią ligos profilaktiką ne tik vaikų ugdymo vietose, bet ir namų aplinkoje.

Pagrindinis apsikrėtimo galvinėmis utėlėmis požymis – glindos plaukuose. Baltos spalvos glindos apatiniu galu prisiklijuoja prie plauko, todėl nenukrenta nuo judesio, brūkštelėjimo ar pūstelėjimo. Tuo glindos ir skiriasi nuo pleiskanų, kurios iš pirmo žvilgsnio yra į jas panašios.

Skaityti daugiau: Utėlėtumas (pedikuliozė) - priminimas tėvams

Bakterijų atsparumas antibiotikams didėja. Vartokime antibiotikus atsakingai!

Antibiotikai – vaistai, naudojami tik bakterinių infekcijų gydymui. Bakterines infekcijas sukelia įvairiausios bakterijos, taigi ir antibiotikų yra įvairių. Skirtingi antibiotikai skirtingai veikia mikrobus. Vieni juos sunaikina, kiti sustabdo jų dauginimąsi. Antibiotikai turi būti skiriami gydymui, kai tiksliai žinoma, kad jie yra veiksmingi prieš ligą sukėlusias bakterijas. Tad antibiotikų vartojimas, susirgus paprastu peršalimu ar gripu, kurį sukelia virusai neveiksmingas. Dėl neteisingo antibiotikų vartojimo gali išsivystyti bakterijų atsparumas antibiotikams. Atspariomis bakterijomis užsikrėtusius sunkiau gydyti nei tuos, kurie yra užsikrėtę neatspariomis antibiotikams bakterijomis. Atradus naujus antibiotikus, atsparumas jiems išliks viena didžiausių grėsmių, jeigu nebus keičiama antibiotikų vartojimo elgsena.

Skaityti daugiau: Bakterijų atsparumas antibiotikams didėja. Vartokime antibiotikus atsakingai!

Būkime saugūs kelyje tamsiuoju paros metu. Prisisekime atšvaitą!

Atėjęs vėlyvas ruduo, artėjanti žiema – tai labai pavojingas metas, kuomet tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose dažnai nukenčia pėstieji eismo dalyviai. Pasikeitusios eismo sąlygos (ilgesnis tamsusis paros laikas, blogas matomumas, slidi kelio danga) iš visų eismo dalyvių – vairuotojų, pėsčiųjų pareikalauja didesnio atidumo, kelių eismo taisyklių laikymosi. Kasmet Lietuvoje užregistruojama daugiau nei 2000 eismo įvykių. Per metus vidutiniškai žūsta 240 pėsčiųjų, daugiau nei pusė jų – tamsiu paros metu.  Pagal statistiką tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia atšvaitų nesegantys pėstieji. Beveik visi supranta, kad atšvaitai mums reikalingi dėl mūsų pačių saugumo, tačiau tik nedidelė dalis žmonių juos segi. Būtina nepamiršti ir mažųjų eismo dalyvių, kuriais pirmiausia turi pasirūpinti tėveliai – prisegti jiems atšvaitą.

Skaityti daugiau: Būkime saugūs kelyje tamsiuoju paros metu. Prisisekime atšvaitą!

Nauja grėsmė – elektroninės cigaretės paauglių tarpe

Elektroninės cigaretės ypač patrauklios vaikams ir paaugliams, dar nebandžiusiems tabako cigarečių, o dėl elektroninių cigarečių rūkymo atsirandančios priklausomybės gali būti pereinama prie tabako cigarečių rūkymo arba kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Vaikai viliojami blizgiomis pakuotėmis, pamėgtais šokolado, karamelės, apelsino skoniais; bekvapės, bedūmės – ,,tėvai nesuuos“ ir atrodo kaip tikros – saugus ir skanus būdas rūkyti sparčiai vilioja ne tik jau rūkančius, bet ir iki šiol nedrįsusius to padaryti paauglius.

Skaityti daugiau: Nauja grėsmė – elektroninės cigaretės paauglių tarpe