2014–2015 m.m.

Protmūšis „AIDS: geriau žinoti!", skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti

Pažymint Pasaulinę AIDS dieną įvairiose Lietuvos vietovėse vyko protmūšis „AIDS: geriau žinoti!“ , prie kurio šiemet prisijungė rekordinis  - 45 000 dalyvių skaičius. Protmūšyje be mūsų mokyklos komandų užsiregistravo dalyvauti  dar 6 mūsų rajono mokyklos: ,,Revuonos”, Šilavoto, Pakuonio, Skriaudžių pagrindinių mokyklų ir Jiezno bei Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijų komandos.

Protmūšis - tai pakankamai nauja ir patraukli forma, kuri motyvuoja sužinoti daugiau apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, jos plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse.

Pasaulinę AIDS dieną 1988 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Nuo tada ji kasmet minima gruodžio  1-ąja. Pažymint pasaulinę AIDS dieną siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas.
Pastaraisiais metais Pasaulinės AIDS dienos šūkis kviečia siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.

Mūsų mokykloje atkaklioje protmūšio kovoje dalyvavo 5 jungtinių pajėgų (mokytojų ir mokinių) komandos.Prevencinės savaitės metu mokiniai vadovaujami socialinės pedagogės Astos Marcinkevičienės žiūrėjo prevencinius filmus, piešė plakatus, diskutavo apie toleranciją sergantiems, apsisaugojimo būdus ir saugų gyvenimo būdą.Daugiausiai taškų surinko kapitono Mantvydo komanda ,,Gudragalviai“, jiems įteikti Padėkos raštai, tačiau šiame mūšyje pralaimėjusių nebuvo, nes tiek dalyviai, tiek žiūrovai išėjo pasisėmę naujų žinių, pagilinę jau turimas, patobulinę komandinio darbo įgūdžius.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda Valančienė