,,Sveikatingumo pertraukų savaitė''

Spalio 6-10 dienomis dalyvavome respublikinėje akcijoje ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė''

Akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“

organizavimo rekomendacijų

ir metodinės medžiagos

2 priedas {akgallery}

INFORMACIJOS APIE AKCIJOS

„SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ“

REZULTATUS PATEIKIMO APRAŠAS

Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla

(Mokymo įstaigos pavadinimas)

(Kontaktinio asmens vardas, pavardė, telefono Nr., el. pašto adresas)

2014 10 06- 10 d.

(Akcijos data)

Akcijos dalyviai (kiek klasių, grupių, mokinių ir mokytojų, tėvų ir kt. dalyvavo renginyje)

Mūsų mokyklos mokiniai mokosi  3 pastatuose, todėl pertraukos buvo organizuojamos pagal sudarytus planus skirtingoms mokinių amžiaus grupėms.

1.Priešmokyklinio ugdymo grupė ir I-IV klasių mokiniai (58), mokytojų -5.   Iš viso 63 dalyviai;

2.5-10 klasės ( iš viso  6 klasės), apie 40 mokinių, mokytojai prisidėjo pertraukų metu klasių vėdinimu.

3.Kunigiškių pradinio ugdymo skyrius -22 mokiniai.

Iš viso dalyvavo 120 mokinių.

Pasiruošimas akcijai

* Priešmokyklinio ugdymo grupėje ir 1- 10 klasėse buvo aptarti sveikatingumo akcijos  planuojamos veiklos  ir patvirtinti planai mokyklos direktoriaus įsakymu.Buvo paskelbta mokyklos darbuotojams, mokytojams, kad akcijos savaitės metu kiekvieną pertrauką vėdinsime mokinių užsiėmimų patalpas.

Priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1- 4 kl.planas ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė‘‘

yra  prisegtas mokyklos svetainėje 2014-2015 m.m. metraštyje, adresu: http://www.balbieriskis.prienai.lm.lt/  Skaityti straipsnį : „Sveikatingumo pertraukų savaitė mokykloje“, 15 straipsnis metraštyje 2014 10 06 data.

Veiklą pertraukų metu I- IV klasėse bei priešmokyklinio ugdymo grupėje organizavo klasių auklėtojos: Gražina Antanavičienė, Ramutė Švedienė, Irena Petraškienė, Aldona Krilavičienė, Daiva Alaveckienė. Koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Antanavičienė. Buvo organizuojama tokia veikla:

1. ,,Rudens dovanos sveikatai ‘‘-10 06
  2. Akių mankšta        - 10 07
  3. Tylos diena           - 10 08
  4. Muilo burbulų diena-  (atliktas tyrimas apie tai,kiek mokinių prausėsi rankas prieš valgį)- 10 09
  5. ,,Judėk ir būsi sveikas‘‘(estafetės)- 10 10

* 5-10 klasių mokiniams akciją organizavo neformaliojo ugdymo  būrelio „Laimingas žmogus“ nariai ir jų vadovė kūno kultūros mokytoja Danguolė Damijonaitytė.

5-10 klasių organizuotos veiklos:

·         Geros nuotaikos diena („Matuojama“  mokyklos bendruomenės ir svečių nuotaika, pildant nuotaikos termometrą. Informaciniame stende  pateikti rezultatai. Padalintos skrajutės su informacija apie juoko naudą žmogaus organizmui.)

·         Tylos galia! (Aktų salėje įrengtas poilsio kampelis. Čia mokiniai galėjo pasėdėti ar pagulėti, pamedituoti, pasiklausyti gamtos garsų įrašų, pasižiūrėti ekrane rodomus vaizdus.)

·         Muilas – tai jėga! (Atliktas nedidelis tyrimas: skaičiuota, kiek mokinių rytą prausiasi duše, prieš valgį plaunasi rankas. Informaciniame stende paskelbti rezultatai. Suorganizuota masinė muilo burbulų pūtimo akcija.)

·         Sveikatingumo projektas „Jei nori būti sveikas – judėk“ (Pertraukų metu mokiniai žaidė  judriuosius žaidimus)

·         Muzikos galia! (Kiekvieną pertrauką klausėsi skirtingo žanro muzikos įrašų: klasikinės, liaudies, „dance‘, repo, kantri muzikos)

Akcijos pristatymas

Akcija pristatyta mokyklos svetainės 2014-2015 m.m. metraštyje, adresu: http://www.balbieriskis.prienai.lm.lt/ Skaityti straipsnius: „Sveikatingumo pertraukų savaitė mokykloje“, „Sveikatingumo pertraukų savaitė baigiasi“.

Akcijos dalyvių ir žiūrovų įspūdžiai/atsiliepimai

Atsiliepimai puikūs, nes buvo pirmą kartą 5- 10 klasėse organizuoti tokio pobūdžio užsiėmimai pertraukų metu. O pradinėse klasėse mokiniai vykdė 2013-2014 m.m. projektą ,,Ilgoji pertrauka kitaip‘‘ ir buvo įtraukta sveikatinimo veiklų.Ši akcija mažiesiems irgi patiko.Ypač pradinukai džiaugėsi muilo burbulų pūtimo pertaukomis, estafetėmiss,,Judėk ir būsi sveikas‘‘.

Buvo 1- 4 klasėse vykdyta apklausa.

Kitų institucijų – akcijos partnerių – indėlis ir kt.

Užsiėmimą „Tylos galia“ 5- 10 kl. ir ,,Akių mankštą‘‘ 1- 4 klasėse vedė Dovilė Balsytė Prienų VSPS.

Atskirai gali būti siunčiamos 2 kokybiškos akciją iliustruojančios nuotraukos.