2015–2016 m.m.

Dangaus stebėtojai

Šiltą gegužės 24 –osios vakarą mokiniai kartu su fizikos mokytoju Žydrūnu Tautvydu jau antrą kartą stebėjo naktinį dangų pro mokyklinį teleskopą. Dar nespėjus visiškai sutemti, pakėlę akis danguje pamatėme ryškią žvaigždę. Mokytojas paaiškino, jog tai ne žvaigždė, o didžiausia Saulės sistemos planeta – Jupiteris. Paskui pažvelgę per mokyklinį  teleskopą,  išvydome Jupiterį, per kurį driekėsi dvi neryškios juostos – debesų sistema, o vienoje tiesėje išsirikiavę 4  didžiausi Jupiterio palydovai: Ijo, Kalista, Europa ir Ganimedas.  Ši planeta turi net 63 gamtinius palydovus. Šiek tiek lukterėję,  pietų kryptimi išvydome kylantį Marsą ir Saturną. Marsas nustebino savo rausva spalva, o Saturnas pasirodė įspūdingas dėl puikiai matomų savo žiedų.  Dar labiau sutemus, bandėme surasti žvaigždynus. Kur jų ieškoti, sužinojome iš internetinės svetainės  astronomija.lt. Pasinaudoję 3D simuliatoriumi,  nustatėme, kuria kryptimi ir kokiame aukštyje ieškoti atitinkamo žvaigždyno. Nesunkiai radome Svarstyklių, Mergelės ir kitus žvaigždynus. Nepavyko  surasti jų daug, nes tam reikalinga visiškai tamsi naktis. Gaila, jog negalėjome stebėti Mėnulio, kurį uždengė arti horizonto buvusi debesų paklotė. Dalis mokinių Mėnulį jau  stebėjo prieš savaitę. Tuomet puikiai  buvo matyti šešėlių paryškinti Mėnulio krateriai.

Mokytojas prižadėjo, kad panašiai stebėsime dangų dar kartą. Tuomet  pažvelgsime į Mėnulį, bandysime surasti daugiau žvaigždynų.{akgallery}

9 klasės mokinė Laura Charbakaitė