Molio šiluma

Mokyklos  antrokai Alytaus kraštotyros muziejuje susipažino koks žmonijos amatas yra seniausias. Išklausė edukatorės  pasakojimą apie molio kilmę, savybes.  Visi labai susidomėjo  virveline keramika. Molis jau tūkstančius metų tarnauja žmogui. Žinoma, ir sau dėmesio reikalaudamas – be žmogaus rankų jis tik šalta, nebyli masė. O minkomas, gnaibomas, formuojamas, lipdomas tampa kuo tik nori – puodu, puodyne, lėkšte, papuošalu, dėžute, skulptūra, ąsočiu.

Tapšnodami ir kočiodami molį mokiniai kūrybiškai nusilipdė puodynėles ir jas, naudodamiesi mediniais pagaliukais, dekoravo savo pasirinktais ornamentais. Daug puikių emocijų suteikė sraigės susuktos iš  molio virvelės gaminimas.

Molis ramina. Vaikams tokio mintis atpalaiduojančio kūrybinio proceso labai reikia.

Edukacinio užsiėmimo metu atlikdami praktines užduotis  mokiniai pagilino kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo  kompetencijas.

Mokytoja Ramutė