Sausio 27-oji – Tarptautinė holokausto aukų minėjimo diena

Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmete Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu. Todėl  Kasmet sausio 27-ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės (šiemet 79-osios). Tą dieną rengiama pasaulinė atminimo akcija #WeRemember /#MesPrisimename.

Šiandien mokyklos direktorius Stasys Valančius pakvietė 5-10 klasių mokinius į netradicinę pamoką. Jos metu mokiniai turėjo galimybę išvysti kaip kentėjo žmonės koncentracijos stovykloje, kokius baisumus teko iškęsti ir visą gyvenimą prisiminti  tiems, kuriems pavyko išlikti gyviems ir būti išlaisvintiems 1945 metais. 11.00 val. socialinė pedagogė Asta Marcinkevičienė ir 7 klasės mokiniai  dalyvavo Prienų žydų žudynių vietoje (Kęstučio g., Prienai) renginyje „Mes prisimename“ – „We Remember“, skirtame Holokausto aukų pagerbimui. Mokiniai tradiciškai padėjo akmenėlius ir uždegė žvakutes. Mokyklos Tolerancijos centro komanda 2023 m. balandžio mėn.16-18 dienomis lankėsi Gyvųjų maršo renginyje Aušvice. Marše dalyvauja tūkstančiai neabejingų holokausto tragedijai žmonių iš viso pasaulio. Žygiuoja iš stovyklos Aušvice į žudynių vietą Birkenau pėsčiomis, taip lyg prisiimdami dalelę nužudytųjų kančios ir patvirtindami, kad #WeRemember /#MesPrisimename.

Mokytoja Reda