Laisvės gynėjų dienos išvakarėse – pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“

Šiandien tradiciškai kartu su visa Lietuva prisijungėme prie Tarptautinė komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“. Visi kartu, visoje Lietuvoje, 8.00 valandą dešimčiai minučių mokyklos languose uždegėme vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Vėliau stebėjome pilietiškumo pamoką „Sausio 13-oji signatarų akimis“. 5 ir 7 klasių mokiniai per Gyvenimo įgūdžių pamokas piešė Sausio 13-ąjai skirtus piešinius. 12 val. rinkomės į aktų salę, kurioje kartu su Balbieriškio miestelio bendruomene tylos minute pagerbėme Sausio 13-osios aukų atminimą, klausėmės mokyklos direktoriaus Stasio Valančiaus, dalyvavusio tuometinių sausio įvykių sūkuryje, prisiminimų. Muzikinius kūrinius visiems susirinkusiems dovanojo Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro atlikėjai Artūras ir Mindaugas, eiles skaitė būrelio ,,Kalbos atveria duris“ nariai. Kultūros centro direktorius Giedrius Griškevičius pakvietė visus susirinkti 18 val. prie Atminimo laužo Balbieriškio parko prieigose, atsigerti aviečių arbatos ir kartu padainuoti patriotines dainas.

Mokytoja Reda