Trečiokų pamokos Vilniuje

Lapkričio 22 dieną 3 klasės mokiniams išsiruošus į edukacinę ekskursiją Vilniuje, sostinė pasitiko pirmosiomis snaigėmis ir tikru patyriminiu žinių lobynu. Vilniaus 700 metų įkūrimo proga dalyvavome įdomioje edukacijoje „Vilnius- Tavo kuprinėje“, kurią atrado ir pasiūlė Luko mama.

Pėsčiomis žygiavome po senamiestį, tyrinėdami pastatų architektūrą, žymias vietas, pasipildydami pilnas kuprines žodžių su priesagomis, kuriuos analizuojame per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. O visuomeninio ugdymo temai-pažintis su kunigaikščio Gedimino darbais Vilniui. Pamatėme Prezidentūrą, Seimo rūmus, Gedimino pilį, Valdovų rūmus, kur mokiniai dar ir kūrė pakabuką-suvenyrą „Valdovo karūna“, matavomės karūną.

Apsilankėme Arkikatedroje, tyrinėjome gotikinio stiliaus pastatų subtilybes, pabuvojome Renesanso epochos pastato kiemelyje, pamatėme Vilniaus Universitetą, duryse įamžintą įrašą Pirmajai lietuviškai knygai, įsiminėme Vilniaus įkūrimo datą, pakartojome legendą „Gedimino sapnas“.

Tarpdalykinės - integruotos, netradicinės pamokos Vilniuje mokiniams labai labai patiko. Tai galėtų patvirtinti ir klasės mokinės Margaritos mama Renata, kuri keliavo drauge, fotografavo pamokų akimirkas. Na, o už apsilankymą edukacijoje,  Vilniaus informacijos centre gavome po žemėlapį-žaidimą, darbuotojai mus vaišino sultimis, sukūrė  patyriminę veiklų sostinėje nuotaiką.

Kelionė neprailgo su vairuotoju Antanu, kuris vaikus gyrė už gerą elgesį, palaikė jų žingeidumą.

Visi mokiniai patyrė sėkmę mokydamiesi, ugdėsi komunikavimo, pažinimo, socialinę-emocinę ir sveikos gyvensenos, kultūrinę, pilietinę, kūrybiškumo kompetencijas.

Gražina Antanavičienė

3 klasės mokytoja