„Makaronų tiltai 2023“

Balandžio 28 d. mokinių komanda, kurią sudarė 7 ir 9 klasės mokiniai (Kotryna Černelytė, Marijus Banevičius, Ernesta Mieldažytė, Aurimas Vitkauskas), lydimi fizikos mokytojos Evelinos Džervienės, dalyvavo VILNIUS TECH vykusiame nacionaliniame moksleivių čempionate „Makaronų tiltai 2023“. Atrankos etape, kuris vyko Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje, dalyvavo net 17 komandų: Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų ir viena Prienų rajono mokykla. Renginio pradžioje VGTU dr. Gintautas Ambrasas papasakojo apie tiltų statybą ir jų konstrukcijas, įtempimus bei gniuždymus. Tiltams konstruoti buvo skirta 60 min. Panaudodami statybines medžiagas (spagečius 400 g ir 4 plastilino gabaliukus) mokiniai statė tiltus, kurie išlaikytų kuo didesnę apkrovą. Pagal reikalavimus tiltas turėjo būti ne ilgesnis kaip 420 mm, ne platesnis kaip 100 mm ir ne aukštesnis kaip 200 mm. Visi tiltai buvo pasverti ir išmatuoti, o tada išbandomi: tilto centre pamažu buvo kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo...

Mūsų mokyklos mokinių tiltas svėrė 373 gramus ir atlaikė 2 kilogramų apkrovą, tad bendroje įskaitoje komanda liko 7-oje vietoje. Tikimės, kad būsime pakviesti dalyvauti ir kitais metais vykstančiame netradiciniame tiltų statybos čempionate.

Fizikos mokytoja Evelina Džervienė