Vesper

Šiandien 5-8 klasių mokiniai apsilankė Alytaus ,,Dainavos,, kino teatre,kuriame žiūrėjome režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper mokslinės fantastikos filmą ,,Vesper,,. Vesper“ – techniškai pats išradingiausias ir kokybiškiausias kada nors sukurtas Lietuvos padangėje kino filmas, kurio didžiausiu privalumu tampa holivudiniam kinui prilygstanti post-apokaliptinio pasaulio koncepcija.

Viltis – tai, kas veda į priekį net tada, kai atrodo, kad pasaulis žlunga. Nualintoje žemės planetoje trūksta maisto. 13-metė Vesper nenuleidžia rankų – namuose slaugo sunkiai sergantį tėvą, o miško gilumoje imasi biologinių eksperimentų. Pasauliui reikia išradimo, kuris padės išmaitinti žmoniją. Lemtinga pažintis įkvepia Vesper sukaupti jėgas, išmonę ir protą, kad pasiektų savo tikslą. Tuo individualumu tampa ne paauglių kova su nepalankia jiems sistema bei pasauliu, kurį nori kontroliuoti tam tikri žmonės, o edukacinio pobūdžio žinutė apie tai, jog mes pernelyg naikiname gamtą, kuri mums yra suteikusi tiek daug privilegijų, dėl kurių mes egzistuojame nuostabiame bei komforto kupiname pasaulyje. Ir tai velniškai geras pastebėjimas, nes daugelis iš mūsų net nesusimąsto apie artėjančią katastrofą, dėl kurios kiekvienas iš mūsų bus atsakingas, jeigu nesusiimsime ir nepradėsime vertinti bei tuo pačiu saugoti šio pasaulio.

Mokytoja Reda