Išvyka į Birštoną

Vieną gražią rudens dieną trečiokai vyko į Birštoną. Ten vyko edukacija „Kur pradingo banginukas?“. Mus pasitiko edukatorė Rosita. Pirmiausia mus supažindino su Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centru. Čia mokiniai pasitikrino ir pagilino žinias apie miško gyvūnus, augalus, grybus. Klausėsi paukščių balsų, dėliojo žuvų dėlionę, ekranuose stebėjo spalvingus rudeniškus vaizdus. Kartu su gide prisiminė, koks aukščiausias medis auga Lietuvoje, sužinojo jo aukštį. Ekspozicijoje apie Nemuną, mokiniai sužinojo įvairios informacijos apie Balbieriškį. Taip pat prisiminė, kam buvo naudojamas titnagas. Atėję prie ekspozicijos „Požeminio vandens anomalija“ mokiniai dar daugiau sužinojo, apie vandenį: gėlą, sūrų, gydantį, požeminį. Sūrių versmių kilmę padėjo suprasti interaktyvios schemos, tūriniai maketai. Po to ėjome į klasę, kur mokiniai pasitikrino įgytas žinias mindami mįsles ir teisingai pabaigdami patarles. Taip pat žiūrėjo filmuotą medžiagą apie tai, kaip išgaunamas mineralinis vanduo ir supilstomas į butelius. Vėliau gidė Rosita visus pakvietė pakeliauti po Birštoną. Kelionės metu aplankėme keturias biuvetes, kur turėjome galimybę paragauti mineralinio vandens ir palyginti jų skonius. O skoniai tikrai skyrėsi. Vienur vanduo buvo sūresnis, kitur mažiau sūrus, dar kitus – labiau jautėsi geležies skonis. Taip pat apsilankėme mineralinio vandens garinimo bokšte. Jis padarytas iš medžio šakelių ir jo sienomis teka mineralinis vanduo. Čia kvėpavome ypatingai sveiku oru, kuris naudingas mūsų kvėpavimui.

Ekskursiją užbaigėme pasivaikščiojimu Kneipo taku ir pasigrožėjimu rudeniškais Birštono vaizdais. Ar suradome banginuką? Taip! Jis „plaukiojo“ upelyje šalia sanatorijos „Tulpė“ ir puikavosi miesto herbe. Buvo labai smagi ir įdomi išvyka.

Dėkojame mokyklos administracijai už galimybę mokytis netradicinėje aplinkoje.

3 klasės mokytoja Daiva