2011–2012 m.m.

Projekto „Besimokančių mokyklų tinklai“ pasidalijimo patirtimi seminaras – kūrybinės dirbtuvės „BMT patirtis“

Projektui įsibėgėjus ir jau pakrypus į antrą pusę, birželio 8 d. viešbutyje „Panorama“ Vilniuje, vyko projekto „Besimokančių mokyklų tinklai“ pasidalijimo patirtimi seminaras – kūrybinės dirbtuvės „BMT patirtis“.

Pasidalijimo patirtimi seminare – kūrybinėse dirbtuvėse projekte dalyvaujančios mokyklos pristatė savo patirtį tinkluose (tarpusavyje) ir tinkliukuose (su kitomis savo regiono mokyklomis). Išgirdome ir pamatėme, kokius sėkmės kelius jau nuėjo dalyviai iš visos Lietuvos, galėjome padiskutuoti ir užduoti klausimus jiems tiesiogiai.Renginyje dalyvavo ir savo patirtį pristatė 35 BMT1 ir 42 BMT2 mokyklų atstovai. Kiekvieną mokyklą atstovavo trijų asmenų komanda (du mokyklos atstovai ir vienas švietimo centro arba savivaldybės švietimo padalinio atstovas). Pirmosios grupės mokyklos į besimokančių mokyklų tinklus įsijungė dar 2006 m., kai ŠMM ministro buvo patvirtinta nacionalinė Besimokančių mokyklų tinklų kūrimo programa, o nusprendus bendradarbiaujančių mokyklų tinklų idėją plėtoti panaudojant struktūrinę paramą, savo veiklą tęsia nuo 2009 m. Balbieriškio pagrindinės mokyklos komanda taip pat priklauso šiai grupei.Komandos nariai jau išklausė visą mokymų kursą, geba kurti tinklą savo mokyklų viduje, tarp visų bendruomenės narių, kelti jiems aktualius klausimus ir, pasitelkiant kolegų patirtį, ieškoti sprendimų. Projekte mes mokėmės, kaip formuoti, palaikyti tinklą ne tik mokyklos viduje, bet ir su kaimyninėmis regiono mokyklomis, patys kvietėme kolegas jungtis į tinkliukus ir dalijantis patirtimi bei žiniomis, taikant aktyvius mokymo(si) metodus spręsti vienokią ar kitokią kylančią problemą.Todėl mūsų mokyklai renginio metu įteiktas ŠMM Švietimo aprūpinimo centro sertifikatas ,,BMT mokykla”. Mūsų pramintu taku toliau žengia Šilavoto pagrindinės mokyklos komanda, o mes su kolegomis iš Klebiškio. Pakuonio, N.Ūtos ir Skriaudžių pagrindinių mokyklų savo veiklą, gvildendami ugdymo(si) problemas, pratęsime ateinančiais mokslo metais.Turiningų vasaros atostogų ir naujų kūrybinių idėjų visiems bendraminčiams.

Nuotraukos fotogalerijoje

Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytoja